Domov > Aktuality > Spoznali sme víťazov líg pre rok 2020
Spoznali sme víťazov líg pre rok 2020

Cez posledný októbrový víkend sa v Stredisku paralympijskéj prípravy v Šporotvom klube Žarnovica konalo záverečné kolo stolnotenisovej ligy pre rok 2020. Medzi vozičkármi sa rozhodovalo o konečnom víťazovi až do poslednej loptičky a na koniec bol športovo šťastnejší a lepší Andrej Mészáros, ktorý porazil Petra Mihálika 3:2. Konečné 3.miesto obsadil Ján Riapoš. Napriek ťažkému a časovo náročnému roku z dôvodu pandémie Covid 19 sa celkove v tomto roku v súťaži predstavilo 20 hráčov. Z toho všetkých 6 kôl odohralo osem hráčov, A. Mészáros, P. Mihálik, J. Riapoš, M. Ludrovský, P. Lovas, P. Merkovský, M. Barbierik a F. Ščerba a priemer účasti bol viac ako 15 hráčov na jednom kole.

Medzi stojacimi hráčmi bol celkový víťaz Richard Csejtey známi už pred záverečným kolom a tak sa v Žarnovici rozhodovalo o poradí na ďalších miestach. Na druhom mieste sa napriek prehre v poslednom kole umiestnil Tomáš Valach a tretí skončil Jozef Kršiak. Stojacich hráčov v lige štartovalo celkove 17 s priemerom účasti takmer 10 hráčov. Všetkých 6 kôl odohrali štyria, R. Csejtey, T. Valach, J. Kršiak a G. Csémy. Štk stolného tenisu aj tento rok ocenilo najvyšší progres hráča v roku 2020. V skupine TT1 - TT5 ocenenie získal Lukáš Kližan a v skupine TT - TT10 Alexander Nagy.

Záverečné kolo sa konalo v rámci 24-hodinového stolnotenisového turnaja a tradične ho otvorili naši reprezentanti. V jubilejnom 10.ročníku sa podarilo spoločne vyzbierať rekordných 3400,-€, ktoré boli na záver odovzdané rodičom 7 ročnej Lenke Repiskej, ktorá je od narodenia postihnutá hydrocefalusom a je pripútaná na invalidný vozík.