Domov > Aktuality > Päť postupov do druhej fázy turnaja
Päť postupov do druhej fázy turnaja

Včera sa v slovinskom Celje skončila skupinová fáza svetového šampionátu jednotlivcov v stolnom tenise a zo šiestich slovenských reprezentantov postúpili do vyraďovacej fázy Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Alena Kánová, Boris Trávníček a Richard Csejtey.

V  TT2 (skupina D) porazil Ján Riapoš Čecha Suchánka 3:2 a dnes sa stretne o 12:00 hod. v osemfinále s Kórejčanom Park Jin Cheolom (stôl č. 2).

Rovnako v TT2 (skupina F) porazil Martin Ludrovský dnešného Riapošovho súpera 3:0 a postúpil ďalej ako víťaz skupiny. O 12:00 hod. bude jeho súperom v osemfinále Srb Goran Perlič (stôl č. 4).

V TT3 po dvoch prehrách zvíťazila Alena Kánová nad Číňankou Zhongui Yang 3:0 a postúpila ďalej z 2. miesta. Jej osemfinálovou súperkou bude o 11:15 hod. Thajčanka Dararat Asayut (stôl č. 6).

V TT4 Boris Trávníček postúpil z prvého miesta do ďalšej fázy aj napriek prehre s Číňanom Xingyuan Guo 2:3, keď prehral piaty set na 10. Na postup mu však stačil len jeden set. Dnes nastúpi o 15:00 hod. vo štvrťfinále proti víťazovi zápasu Wanchai Chaiwut (Thajsko) - Jung-gil Kim (Kórea) na stole č. 2.

Richard Csejtey (TT8) si poradil s Britom Aaronom McKibbinom 3:1 a zabezpečil si tak postup do vyraďovacej fazy. Tam sa dnes stretne o 11:15 hod. na stole č. 10 s Belgičanom Marc Philippe Ledouxom.

Iba Miroslavovi Jamborovi (TT7) sa z našich nepodarilo postúpiť do ďalších bojov. Po prehre s Číňanom Keli Liao 2:3 prehral rovnakým pomerom aj s Japoncom Katsuyoshi Yagim, keď nezúročil sľubné vedenie za stavu 2:1 a aj v piatom sete ešte viedol 7:5, ale nakoniec to na výhru nestačilo a na MS ukončil svoje pôsobenie.