Domov > Aktuality > Návrat k SVK Open 2014
Návrat k SVK Open 2014

Domáci turnaj potvrdil špecifickosť domáceho podujatia vo všetkých smeroch.

Či už po vynikajúcej organizačnej stránke, ale aj rôznym prístupom našich nominovaných hráčov. Tento ročník bol výnimočný aj vďaku počtu krajín a účastníkov, nakoľko sa podarilo dosiahnuť historicky najvyššie čísla. Až 19 našich hráčov dostalo šancu reprezentovať Slovensko na tomto podujatí a pre viacerých to mal byť vrchol ich tohtoročnej sezóny. Medzi krajinami patríme skôr k tým menším (počtom obyvateľov) a preto sme veľmi radi, že sa nám opäť podarilo dať šancu tak veľkému počtu hráčov. Predvedená hra a prístup hráčov v porovnaní so svetovou špičkou poslúžia celému realizačnému týmu k tvorbe nominácii na ďalšie reprezentačné podujatia a pri tvorbe reprezentačných družstiev pre rok 2015.

Z reprezentantov, ktorí turnaj absolvovali v rámci prípravy na MS do Číny, môžeme spokojnosť vysloviť s dosiahnutým výsledkom hráčov Jána Riapoša a Rasťa Revúckeho, ktorí vybojovali v silne obsadenej skupine TT2 bronzové medaile v jednotlivcoch aj v družstvách (spolu s Ludrovským). Peter Mihálik s Richardom Csejteyom sa presvedčili, že dnes už netreba podceniť žiadneho hráča a po ľahších prehrách v singloch, v družstvách podali zlepšený výkon. Slovakia open síce najmenej vyšiel M. Ludrovskému, ale pevne veríme, že s ním, ale aj s ostatnými nominovanými hráčmi sa nám spoločne podarí načasovať formu na vrchol tohto roku – MS 2014 v Číne.
Výkonnosť a výsledky A. Mészárosa (TT4) a M. Jambora (TT8) bohužiaľ len tesne nestačili (obidvaja boli náhradníci) na ich štart na tohtoročných MS, ale bude záležať len na ich prístupe či sa v roku 2015 pokúsia nominovať na PH 2016 do Ria de Janeira. Obidvaja hráči sa v Bratislave presvedčili, ako blízko majú k špičke (Jambor porazil prvého aj štvrtého nasadeného hráča na turnaji), alebo k úplnému vypadnutiu zo sv. špičky (nepresvedčivé výkony A. Mészárosa). Pre M. Jambora bol turnaj posledným pred plánovanou operáciou kolena a preto mu želáme bezproblémový priebeh rehabilitácie, skoré uzdravenie a úspešný návrat späť medzi reprezentantov a svetovú špičku v stolnom tenise.
Z hráčov, ktorí ešte dostali šancu reprezentovať Slovensko na tomto turnaji najviac uspokojil hrou v singloch M. Polkoráb v TT1, A. Nagy v TT6 a ziskom bronzu v TT6 M. Maurérová, kde však aj naďalej pretrváva veľký výkonnostný rozdiel medzi hráčkami. Oprávnenosť nominácie potvrdili ešte skúsení J. Koščo a B. Čabák v TT3 a z mladých hráčov A. Prieložný (TT3) a L. Kližan v TT2. Viac sa očakávalo od hráčov „C“ reprezentácie M. Barbierika (TT1), G. Csémyho (TT6) a J. Kršiaka (TT8), ktorí už vzhľadom k tomu, že sú zaradení v reprezentačnom družstve, sa musia o dobrý výsledok pobiť oveľa viac. To isté platí aj o M. Babeľovi v TT2 a P. Machovi v TT3, ktorí dostali šancu reprezentovať SR na základe zlepšených výsledkov, ktoré dosiahli v roku 2013.
Slovakia Open 2014 je za nami a pred nami sú MS 2014. Reprezentanti budú v najbližších dňoch regenerovať v domácich podmienkach a potom bude nasledovať záverečná fáza prípravy na MS.

R. Revúcky spolu s hráčmi „C“ družstva budú doplnení niekoľkými ďalšími hráčmi a spoločne budú SR reprezentovať na turnaji v Rumunsku v dňoch 11.-15.06.2014. K 1.6.2014 opäť vyšiel nový rebríček ITTF-PTT. Našim najvyššie postaveným hráčom sa opäť stal Ján Riapoš v kategórii TT2, ktorý je momentálne na štvrtej priečke a medzi ženami si najlepšie postavenie drži Alenka kánová v kategórii TT3. ( 5. Miesto)

TT1:       23. Miesto- Martin Polkoráb              TT6:    37.Miesto- Gabriel Csémy

              29. Miesto – Marián Kamien                         42.Miesto- Alexander Nagy

              32. miesto – Martin Barbierik

 

TT2:       4. Miesto- Ján Riapoš                         TT8:   7.Miesto- Richard Csejtey

             10. Miesto- Martin Ludrovský                   19.Miesto– Miroslav Jambor

             11. Miesto- Rastislav Revúcky                  56. Miesto- Jozef Kršiak

             45. Miesto- Michal Babeľa

             51. Miesto – Lukáš Kližan

 

TT3:      32. Miesto- Ján Koščo                       TT3 Ženy: 5. Miesto Alenka Kánová 

             48. Miesto – Bohuš Čabák

             86. Miesto- Adrián Prieložný              TT7 Ženy: 9. Miesto Michaela Maurérová

             114. Miesto Peter Macho

 

TT4:      10. Miesto- Peter Mihálik

             25. Miesto- Andrej Mészáros

 

Liga vozíčkarov 2020/2021
Liga stojacich 2020/2021
Fotogaléria
viac
  myjava-04.jpg  
Myjava - liga 15.9.2015