Domov > Aktuality > MS Peking
MS Peking

Slovenská reprezentácia v stolnom tenise telesne znevýhodnených mala 31. augusta nabrať zo Schwechatu kurz Peking, kde sa budú konať v dňoch 6. – 15. septembra MS. Let Austrian Airlines bol však zrušený pre technické problémy.

Celá výprava sa teda vrátila späť do Bratislavy a odletela o deň neskôr linkou Air China. V súčasnosti je už ubytovaná v hoteli Swissotel Beijing, kde rozložila svoj stan pred oficiálnym začiatkom šampionátu. Predtým absolvuje aklimatizáciu a tréningy.

„Včera sa uskutočnilo stretnutie výpravy s veľvyslancom SR v Číne Františkom Dlhopolčekom priamo v hoteli, kde máme ozajstné domáce prostredie, nakoľko generálnym manažérom hotela je Slovák Jan Chovanec“, informoval predseda SPV Ján Riapoš, ktorý bude na MS štartovať ako jeden z pätice Slovákov.

Majstrovstvá sveta v stolnom tenise sa konajú len raz za štyri roky. Je to náročný šampionát, nakoľko rebríček sa uzatvoril k 1. 1. 2014 a do záverečnej nominácie sa dostali piati vozíčkari (Alena Kánová – TT3 však zo zdravotných dôvodov nebude štartovať) a jeden stojaci hráč. V skupine TT2 nás budú okrem Riapoša reprezentovať Rastislav Revúcky a Martin Ludrovský, v skupine TT4 Peter Mihálik a Richard Csejtey (TT8). Tesne pred bránami postupu zostali Andrej Mészáros (TT4) a Miroslav Jambor (TT8). Keďže súťaž družstiev sa skladá len z hráčov  nominovaných v súťaži jednotlivcov, bude nás reprezentovať iba jedno družstvo v skupine TT2 (Riapoš/Revúcky/Ludrovský), ktoré obhajuje zlato spred štyroch rokov z Kórei.

Vedúcim výpravy je Tomáš Varga, ďalšími členmi sú atašé výpravy Peter Čaplický, tréneri Ľuboš Dobrotka, Andrej Bardoň, Ján Lackovič a masér Jakub Benč.

Liga vozíčkarov 2020/2021
Liga stojacich 2020/2021
Fotogaléria
viac
  hlohovec2013-5.jpg  
Hlohovec liga 2013