Domov > Aktuality > Hungaria Open 2014

Hungaria Open 2014 – 1. tohtoročná previerka našich stolných tenistov.

V dňoch 14.-16. marca sa stolnotenisová výprava zúčastnila turnaja v maďarskom meste Eger. Turnaj bol pre reprezentantov prvou tohtoročnou možnosťou zmerať si svoje sily s niektorými zo svojich  súperov, s ktorými sa stretnú na športovom vrchole tohto roku – Majstrovstvách sveta v ďalekej Číne (06.-15. septembra). Popri skúsených reprezentantoch sa turnaja zúčastnili aj dvaja mladí a nádejní hráči. V skupine TT2 nás reprezentoval 18-ročný Lukáš Kližan a v skupine TT3 20-ročný Adrián Prieložný. Chlapci dostali šancu štartovať na tomto turnaji na základe svojho vynikajúceho prístupu v tréningu a predvedenej hry na Majstrovstvách SR a počas ligy vozíčkarov. Veríme, že sa aj v tomto roku na našich domácich súťažiach objavia nové talenty a hráči, ktorým budeme môcť dať šancu aj na medzinárodných turnajoch.

Zo skúsených hráčov sa v Egery najviac darilo Martinovi Ludrovskému v TT2, ktorý vyhral súťaž jednotlivcov a spolu s Kližanom aj súťaž družstiev. Peter Mihálik zvíťazil v skupine TT4 a s Andrejom Mészárosom skončili v družstvách na 2.mieste. V skupine TT8 nás úspešnejšie reprezentoval Richard Csejtey, ktorý skončil v jednotlivcoch na 2.mieste a s Miroslavom Jamborom prehrali až vo finále s domácimi Maďarmi a obsadili tak konečné 2.miesto.

Z predvedenej hry našich hráčov sme turnaj zhodnotili ako prípravný a samotní reprezentanti skonštatovali, že musia riadne pridať, aby mohli byť v Číne úspešní.

Na turnaji nám chýbali traja najskúsenejší hráči, Rastislav Revúcky má od začiatku roka zdravotné problémy a Alenka Kánová reprezentovala SR na ZPH v Soči v curlingu. Ján Riapoš sa podujatia v Soči zúčastnil z pozície predsedu SPV, kde absolvoval okrem povzbudzovania našich reprezentantov aj niekoľko pracovných stretnutí.

Najbližšie našu reprezentáciu čaká v máji turnaj v Lašku, na ktorí sú nominovaní: