Domov > Aktuality
Zlato zo Suphanburi pre Jána Riapoša

Vo finálovom zápase súťaže jednotlivcov na stolnotenisovom turnaji PTT Thailand Open 2017 zdolal slovenský reprezentant Ján Riapoš Kórejčana Jin Cheol Parka 3:1 a stal sa víťazom tohto podujatia s faktorom 40 v skupine TT2.

 

Thailand Open 2017

Jediný slovenský zástupca na turnaji PTT Thailand Open 2017 Ján Riapoš (TT2) má za sebou úspešný vstup do súťaže jednotlivcov. Prvý hrací deň porazil oboch súperov v skupine 3:0. Zajtra turnaj pokračuje k. o. systémom.

Ziskom 3 cenných kovov sa skončili ME v Lašku

"Začali sme štvorročný cyklus prípravy na PH 2020 do Tokia. Som rád, že sa nám podarilo získať tri medaily. Prípravu na ME sme mali veľmi dobrú. Šampionát teda hodnotím kladne," krátko zhodnotil ME reprezentačný tréner Andrej Bardoň. Jednu bronzovú medajlu v súťaži jednotlivcov získal v skupine TT2 Matin Ludrovský. V súťaži družstiev pridalo bronz družstvo TT7 Jambor, Nagy, Csémy a potvrdilo tak opodstatnenie nominácie a najväčšiu šancu na zisk cenného kovu práve v tejto skupine a v takomto zložení. Titul majstrov sveta z mája v domácom prostredí doplnili o titul majstrov Európy pre rok 2017 Ján Riapoš a Martin Ludrovský v kupine TT2.

Zajtra sa začínajú ME v Lašku slávnostným otvorením a súťažami v dvojhre...

Už svoju 16 madajlu môže zo Slovinského kúpeľného mestečka priniesť náš najúspešnejší stolný tenista Ján Riapoš. Jeho doterajšia zbierka 10 zlatých, 4 strieborné a jedna bronzová medajla ho aj v Lašku oprávňujú pomýšlať na stupne víťazov. Už priamo z Laška nám o svojich cieľoch povedal: "12 ME v rade je pre mňa veľký kus cesty so stolným tenisom /24 rokov v kuse/ bez ohľadu ako to v Lašku dopadne chcem všetkým poďakovať za dlhoročnú podporu a pevne verím ,že všetko čo sme urobili v príprave sa pretaví aj do ďalšej medaile z Európskych šampionátov držte nám palce". Jeho slová doplnil hlavný reprezentačný tréner Andrej Bardoň svojim predsavzatím: "Očakavam velmi ťažký a náročný turnaj. Po velmi kvalitnej priprave dufam že správne nacasovanie príde práve teraz v Lašku. Prajem si pohodu v time aka bola na MS v BA. A mojim cieľom a ďalších trénerov sú 2 a viac medajlí na tomto veľmi kvalitne obsadenom turnaji".

Takže páni držíma palce, aby to vyšlo Jánovi Riapošovi aj ostatným hráčom. Máte na to byť úspešní!

 

Priebežné poradie v ligách po predposlednom 5.kole.

Po 5.kole sa poradie na prvých miestach v jednotlivých súťažiach menilo len minimálne. Hlavne v súťaži stojacich hráčov je napriek prehre v Hlohovci zrejme o poradí na prvývh troch miestach rozhodnuté a vlaňajšie prvenstvo obháji Richard Csejtey.

Hlohovec najviac sedel Mihálikovi, Jamborovi a Staníkovi

Až v 5.kole našiel v súťaži stojacich hráčov svojho premožiteľa Richard Csejtey. Jeho zdravotnú indispozíciu využil Miroslav Jambor a zvíťazil v 5.kole pred Jozefom Kršiakom.

Priebežné poradie v ligách po 4.kole

Víťazi z Ružomberku sa usadili aj v čele priebežného poradia.

5.kolo spoločnej ligy preložené do Hlohovca

Spoločné 5.kolo stolnotenisovej ligy sa uskutoční v Hlohovci.

Nominácia na Majstrovstvá Európy v Lašku

Štk stolného tenisu na základe návrhu reprezentačného trénera Andreja Bardoňa schválila nomináciu reprezentačného družstva na ME 2017 v Lašku.

V Ružomberku víťazne Csejtey, Mihálik a Uličný

Tradične dobré podmienky a prostredie v Ružomberku čakali na hráčov v 4.kole spoločnej ligy.

Aktuálne poradie v ligách po 3.kole

Po prepočítaní bodov boli schválené tabuľky v ligách podľa ktorých sa bude nasadzovať do skupín v nadchádzajúcom kole v Ružomberku.

!!! Rozhodnutie štk o zmene v štatútoch líg pre rok 2017!!!

Na základe podnetov niektorích hráčov sa štk zaoberala otázkou "započítania + bodov" za neodohratý zápas. 

12.08.2017 - 4.kolo spoločnej ligy v Ružomberku

Ďalším spoločným kolom pokračuje stolnotenisová liga v hale ŠKST TP Ružomberku už v sobotu 12.augusta 2017 o 10:00hod

29.07.2017 - 3.kolo spoločnej ligy v Bratislave

Pozývame Vás na 3.kolo spoločnej ligy vozíčkarov aj stojacich hráčov, ktoé sa odohrá v sobotu 29.07.2017 od 10:00hod v Bratislave - Rači. ul. Černockého 6. 

POZOR ZMENA - spoločná liga už 29.júla v Bratislave!!!

5.kolo spoločnej ligy naplánované na 21.10.2017 v Žarnovici sa prekladá na 29.júl do Bratislavy - Rače!

Liga vozíčkarov 2020/2021
Liga stojacich 2020/2021
Fotogaléria
viac
  svk-open2013-27.jpg  
Slovakia Open 2013